Projekt skončil v roce 2013

Moje přihlášky

Přihlásit se | Zaregistrovat se

zpět na titulní stránku

seznam všech workshopů

Celodenní exkurze do Lesní školky, část II

Termín:13.4.2012 (8.00 - 15.00)
Místo konání:Domašov nad Bystřicí - víkendová akce
Anotace:PŘIHLASTE SE NA ČÁST I A II, AŤ SYSTÉM ZAPOČTE OBĚ ÚČASTI.

Replica Watches
Výjezd studentů s třídou s waldorfskými prvky MŠ Nedvědova 13 v Olomouci do Lesní školky Rarášci v Podolí u Bouzova: http://www.permalot.org/cs/rarasci

Společný odjezd ze školky v 8.00, návrat v 15.00. Tento celodenní workshop bude započten jakožto absolvování dvou workshopů.

Třída s waldorfskými prvky „Žabičky“, MŠ Nedvědova Olomouc v Lesní školce Rarášek, Podolí u Bouzova:

Dostatečně dlouhý pobyt dětí venku je nezbytnou součástí života dětí v mateřské škole. Jsme třída, ve které uplatňujeme prvky waldorfské pedagogiky. Hry, činnosti venku jsou pro nás tak důležité, že často organizujeme celodenní pobyt dětí v přírodě.

Zázemí Lesní školky Rarášek v Podolí u Bouzova je pro naše aktivity ideální. Děti navštěvují opakovaně stejné místo – i ty nejmenší pak na změnu obvyklého režimu reagují dobře. Pozorujeme stejné stromy, pole, krajinu – poznáváme, jak se mění v průběhu roku. V lese už přesně víme, které místo je dobré pro stavbu domečků, víme, kde je dobré zastavit se a pozorovat mraveniště…

Během celého dne děti bezprostředně vnímají podněty, které přicházejí z přírody samotné. Reagují slovně, jsou inspirovány k manuálním činnostem. Mají volnost pro individuální hru i společné aktivity.

Nejedeme na celý den do přírody proto, abychom plnili nějaký speciální program. Maximálně vnímáme přírodu i všechny své kamarády, kteří jsou tu s námi. To je smyslem našeho pobytu zde.
Do naší domovské, městské mateřské školy si přivezeme dojmy a zážitky, nasbírané přírodniny. Různé plody, větvičky, panenky z trávy atp. jsou pak přirozenou součástí dětských her, výtvarných, řemeslných činností, slouží k výzdobě třídy.

Jediné, co zůstává neměnné (v Lesní školce v Podolí i replicas de bolsos de lujo v Olomouci), je čas a forma uvítacího rituálu (společný pozdrav, píseň v kruhu), společná svačina, oběd, odpočinek po obědě s pohádkou.
V případě nepohody využíváme „domeček“ Lesní školky Rarášek. Je to velmi netradiční „chaloupka“ zbudovaná z přírodních materiálů, s citem pro okolní krajinu i účel, kterému slouží. Celá akce je sponzorována společností
Lektoři:Helena Dolénková
Hana Valová
Libor Zvolánek

Fotografie