Projekt skončil v roce 2013

Úvahy /

Biologie dítěte: Výživa a fyzická degenerace, nedostatečná strava

Na tento workshop jsem se dost těšila a čekala jsem od paní přednášející poselství pro širokou veřejnost, že to není nesmysl nechat děti lézt po stromech a jíst hlínu, o tom jak jsou dnešní děti fyzicky nešikovné a tím pádem náchylnější ke zraněním a jaký životní styl bychom u dětí měli podporovat, aby byly zdravé.

Ovšem už když jsem v dotazníku zahlédla otázku „Uvažujete o pořízení rodinné krávy? Pokud ano, jak by se jmenovala?“ jsem začala uvažovat, co bude asi paní Dudmanová za moderního stravovacího proroka.
Také nad dalšími otázkami dotazníku jsem se lehce pozastavila: Cartier Replica „Jak poznáte zdravého člověka?“ Každého by asi napadlo, že má prostě zdravou barvu v obličeji, žádné viditelné příznaky apod. Paní Dudmanová nám však ukázala úplně jiný a zcela nový, v našich končinách neznámý směr myšlení o výživě a celkovém zdraví člověka.
Sice žijeme v době, kdy poprvé v dějinách lidstva umírá více lidí na nemoci spojené s přejídaním než podvýživou, ale i přes to je naše strava nedostatečná – ne množstevně, ale na ty složky potravy, které jsou pro nás důležité, hlavně vzácné vitamíny, minerální látky, ale hlavně potraviny, které v sobě obsahují ideální kombinaci, kde tyto prvky navzájem umožňují svou plnou funkčnost.
Špatné stravování rodičů, především přemíra rafinovaného cukru, se potom promítne do zdraví jejich potomků. Tyto děti (nebo samozřejmě potom i dospělé jedince) lze snadno rozpoznat, a to podle zubů. Nadbytek cukru ve stravě dětí i rodičů nejen zvyšuje pravděpodobnost vzniku zubních kazů, vypadávání zubů a dalších nemocí, ale má vliv i na tvar hlavy, obličeje a čelisti. Tito lidé mají úzký, protáhlý obličej, úzký zubní oblouk, který může způsobit překrývání zubů nebo jsou přední horní zuby výrazně větší, úzké nosní štěrbiny – tím pádem tyto osoby většinou více dýchají ústy. Výsledkem může být také předkus nebo zákus, který v dnešní době už není nic neobvyklého, rovnátka má snad každé čtvrté dítě. Jedním ze znaků je také výrazně vyšší vzrůst oproti rodičům, nebo pokud je mladší sourozenec stejného pohlaví vyšší, než ten starší. Když se nad tím zamyslím, tak takovéto lidi potkávám denně a sama mám užší obličej než otec, kterému jsem podobná a mám horní předkus.
Podle průzkumu Dr. Pricea a podle paní Dudmanové, která z jeho průzkumu vychází, bychom se měli stravovat především tradičními a regionálními potravinami, kterými se živili naši předkové před počátkem masivního využívání cukru a chemikálií v potravinářství. Není to jenom o tom, vyhýbat se cukru a tuku, pravé nefalšované máslo je zdravé, důkazem toho jsou zapomenuté švýcarské vesnice vysoko v horách, kde je máslo na denním jídelníčku obyvatel, ale přitom nikdo z nich netrpí na zvýšený cholesterol nebo hypertenzi.
Spousta lidí se v dnešní době už více zajímá o to, co mají na talíři a o původ a kvalitu potravin, bohužel, ne vždy je požadovaná kvalita pro většinu z nás lokálně nebo finančně dostupná. Kvalitní a čerstvá vejce se dají sehnat od menších chovatelů, taktéž zelenina, ale kde se mám dostat k tak zdravému červnovému máslu, které se vyrábí ze smetany od krávy, která je krmena pouze zelenou trávou nebo senem?

Human Hair Bundles www.replicawatchesi.com