Projekt skončil v roce 2013

zpět na detail: Mně se to nemůže stát!? Aneb Ženy a alkohol I.

seznam všech úvah

Mně se to nemůže stát!? Aneb Ženy a alkohol II.

„S alkoholem roste zábava?!“, toto je slogan jedné nejmenované firmy, která vyrábí alkoholické nápoje. No jo, ale co když ta zábava přeroste v závislost? Téma alkohol a ženy je docela rozsáhlé a velmi diskutované. V minulém století nebylo vůbec „normální“, když se žena objevila v hospodě, nebo podobném zařízení. Přeci ženy měly jasně určené místo u plotny a hospodská zařízení byla záležitost mužů.
Workshop s tímto názvem pro nás studenty vedla paní doc.omega replica Dr. Jitka Skopalová, Ph.D.. Paní docentka pozvala na tento workshop plno zajímavých hostů. Toto téma bylo velmi pěkně zpracované a nám ani nevadilo, že jsme celý den proseděli na židli a poslouchali zkušenosti lidí z praxe, kteří s alkoholismem mají důvěrné zkušenosti, anebo s alkoholem nějakým způsobem pracují.
Bohužel mě ani trochu nepřekvapilo při otázce, kterou nám položila paní doc. Skopalová „Kolik lidí má zkušenosti v rodině s alkoholem?“, že zvedlo ruku ve třídě více jak dvě třetiny posluchačů. Myslím si, že alkohol je obrovská metla lidstva. – Neustojíš a smete Tě!. Muži to mají v tomhle trochu lepší, myslím si to proto, že chlapi, když se napijí, tak to není tolik společností odsuzováno, než když pije ženy. Nejčastěji to můžeme vidět na nějakém společenském večírku, nebo plese. Jestliže muži přijdou na takovou akci v obleku, pak také docela ve stejném stavu odcházejí domů, maximálně mají trochu špatnou stabilitu. Ale přijde – li na ples, večírek, nebo jakoukoli jinou společenskou akci žena, většinou přichází jako dáma. Chce se líbit všem a také proto udělá všechno. Jenže takovéto akce doprovází většinou sklenka nějakého alkoholu a nedává-li si žena pozor na to kolik a čeho vypije, může dopadnout večer pro ni docela špatně. Její špatnou koordinaci pohybů moc nepodpoří botky na vysokých podpatcích ani sukně, nebo dlouhé šaty. Tyto ženy obvykle končí na zemi a pohled na ně je směšný až tragický.
Můj názor na to, proč ženy sahají po sklence alkoholu je takový, že alkohol je docela dobrý společník pro dlouhé dny a večery, kdy manžel ještě není doma z práce a žena potřebuje rychle uklidnit, že nestíhá. Po příchodu manžela většinou ještě dostane nadané, že není večeře nachystaná na stole a není doma klid, když v práci po něm pořád něco chtějí. Když se chce muž dívat na fotbal, nebo nějaký pořad v televizi, musí žena ještě uložit děti a přečíst jim pohádku. Tohle je sice nepatrná část ze života (spíše rodičovské dovolené), ale myslím si, že je tohle právě ten největší a nejčastější spouštěč alkoholismu u žen.
Uvědomuji si, že všichni muži nejsou stejní a ne u každé ženy to takhle je, ale domnívám se, že kdyby si pánové po práci vzali děti na procházku, nebo chvíli si s nimi hráli a večer je uložili do postýlek, nic by se jim nestalo a své ženě by velmi pomohli.
Jsem ráda, že jsem se tohoto workshopu mohla účastnit a velmi mě mrzí, že tento projekt končí. Workshopy byly to velmi dobře propracované a velmi zajímavé.
omega replica watches