Projekt skončil v roce 2013

Úvahy /

ÚVAHA: Posilování autoregulačních mechanismů a zvládání zátěžových situací

Dne 9. 4. 2011 - 10. 4. 2011 jsem absolvovala víkendovou akci s názvem Posilování autoregulačních mechanismů a zvládání zátěžových situací, která se konala v pohádkovém prostředí Sluňákova. Na základě tohoto názvu jsem si nedovedla přesně představit, o co půjde, proto jsem byla příjemně překvapena, když jsem se dozvěděla, že se v podstatě jedná o jógu, se kterou nás seznámil Dr. Tillich.

Jógu jsem nikdy předtím nezkoušela, a proto jsem byla ráda, že právě díky předmětu Pedagogika v praxi jsem měla možnost se s jógou seznámit a vyzkoušet si ji. Zjistila jsem, že jóga není „jenom“ cvičení, ale pomáhá nám uvědomovat si vlastní tělo a mysl.

Kurz byl také zaměřený na nácvik správného dechu. Dr. Tillich nám vysvětlil, jak se správně dýchá a jak vůbec pracovat se svým dechem a také se svou myslí. Zjistila jsem, že nedýchám správně a také, že správné dýchání je velmi důležitým a podstatným prvkem v rámci procesu autoregulačních mechanismů, ať už se jedná o zvládání nervozity, stresu nebo případných těžkých životních situací, které jsou v dnešním moderním světě stále více na denním pořádku.
Zrovna já jsem člověk, který stresující a těžké situace hodně prožívá, proto seznámení se s některými metodami, jak zvládnout stres a nervozitu bylo pro mě velmi přínosné.

Dále mě velice zaujaly příběhy, které nám Dr. Tillich povídal a které s sebou nesly ponaučení nebo životní moudra. Myslím, že každý si z těchto příběhů vzal „to svoje“, co potřeboval a ponese si to v sobě možná po celý život.
Pro mě byl kurz velice přínosný. Díky tomuto víkendu jsem se uvolnila a byla to pro mne obrovská relaxace a vytrhnutí ze všedního stereotypu života. Dále bych chtěla vyzdvihnout skvělou partu lidí, která se v rámci tohoto kurzu sešla. Našla jsem si nové kamarády a poznala báječné lidi. Příjemnou atmosféru navodilo také nádherné prostředí Sluňákova. Společně s vydařeným slunečným počasím tento víkend jednoduše neměl chybu.

Při těchto akcích je také velice důležitá dobrá organizace. V tomto případě byla organizace výborná, vše bylo připravené a zajištěné. Obědy v restauraci byly výborné. Káva s oplatky byla příjemným zpestřením přestávek. Z těchto výše popsaných důvodů bych rozhodně kurz doporučila všem svým známým a kamarádům.