Projekt skončil v roce 2013

zpět na detail: Jak s úsměvem vydržet ve školství

seznam všech úvah

kurtköy escort

Pro svoji úvahu jsem si vybrala téma Jak s úsměvem vydržet ve školství. Tohle téma mě velice zaujalo i v nabídce workshopů, a proto jsem se na workshop moc těšila. Workshop Jak s úsměvem vydržet ve školství zcela naplnil má očekávání. Bylo to především výbornými lektorkami a tím, že nám vždy danou situaci přiblížili i názorným příkladem z praxe.
Proto si pokládám jednoduchou otázku. Jak s úsměvem vydržet ve školství? To je otázka, která trápí asi každého učitele. A co teprve nás, kteří právě začínáme? Jaké to asi bude, až budeme sami učit? Budeme schopni žáky zaujmout, aby je hodiny bavily a oni se těšili na další?
Když nad tím tak přemýšlím, tak si vzpomenu na svoji první paní učitelku. Byla to velmi sympatická žena starší generace, která mě začala učit v první třídě a já na ni doposud nezapomněla. Vždy pro nás měla něco nového, co zaujalo každého ve třídě, když měl někdo nějaký problém, tak mu vždy pomohla. Mohli jsme se na ní se vším obrátit. Vím, že je výbornou učitelkou i nyní, protože učí moji mladší sestru. Ta ji má tak ráda, že ji nosí různé dárečky. Hned jsem si vzpomněla, jak jsem jí je nosila i já. Proto mě napadlo, že ta to určitě ve školství s úsměvem vydrží, a proto bych byla moc ráda, kdyby mě moji budoucí žáci měli také tak rádi a vzpomínali na mě v dobrém, až budu vykonávat profesi učitele. Paní učitelka nás nenaučila jen číst, psát a počítat, ale i to, jak se máme chovat k sobě navzájem. Na to se v dnešní společnosti dost zapomíná. Myslím si, že je to hlavně tím, že rodiče tráví spoustu času v práci a nemají na děti tolik času a ti potom tráví volný čas především u počítače a ne se svými rodiči.
Ale vraťme se zpátky k otázce. Jak to vydržet ve školství s úsměvem? Na to návod asi není, protože každý žák reaguje na různou situaci jinak a všechny třídy jsou rozdílné. Ale je podle mě důležité, abychom měli rádi děti a hlavně práci, kterou děláme. Pokud budeme mít práci učitele rádi, tak hned se nám bude učit lépe. Je velmi důležité, abychom si s žáky vytvořili hezký vztah hned na začátku. Když k žákům budeme milí a budeme je respektovat, budou respektovat i oni nás. Podle mě je dobré, se zeptat na radu i zkušenosti starších kolegů, a když budeme mít nějaký problém, tak je požádat o pomoc. Určitě nám rádi pomůžou.
Co se týká mě, tak já mám děti moc ráda a už se na učení moc těším. Jen doufám, že to ve školství s úsměvem opravdu vydržím. Myslím si, že mi k tomu pomůžou i rady od lektorek z workshopu.