Projekt skončil v roce 2013

Úvahy /

saç ekimi

Pro svoji úvahu jsem si vybrala poslední workshop, který jsem navštívila a nese název Jak se domluvit s lidmi, kteří nechtějí aneb ty a já jsme z jedné krve bratříčku. Musím se přiznat, že před začátkem workshopu jsem si nedokázala představit, jakým stylem budou následující tři hodiny pojaty a saç ekimi čemu všemu se zde budeme věnovat. Moje představy byly zcela odlišné od skutečnosti. Od tohoto workshopu jsem příliš mnoho neočekávala, o to větší bylo moje překvapení po skončení workshopu.
Hlavním tématem workshopu byla komunikace. Komunikace je součástí našeho běžného života a setkáváme se s ní všude kolem nás. S komunikací se setkáváme v rodině, ve škole, v práci, v supermarketu anebo běžně na ulici, kdy se například potřebujeme zeptat na cestu. Schopností komunikovat je vybaven každý z nás, ale jsme vybaveni i schopností komunikovat čestně, spravedlivě a na úrovni chytrého člověka i ve stresových či zátěžových situacích? Chováme se vždy slušně? Umíme se naučit správné komunikace během života nebo je to vrozená vlastnost, kterou ovlivnit nelze?
Odpovědi na tyhle a spousty saç ekimi dalších otázek jsem se dozvěděla na workshopu. Velká část komunikace se věnovala především komunikaci na pracovišti. Zajímavým tématem byl žebříček hodnost, z něhož vyplynulo, že většina lidí staví peníze na poslední místo a naopak seberealizaci na první místo. S čímž jsem ne příliš souhlasila, protože si myslím, že spousta lidí děla svoji práci jen pro peníze, což není dobrým příkladem. S tímhle postojem se odvíjí i komunikace se svými spolupracovníky. Člověk, který chodí do práce pouze za účelem vydělat peníze nebo s vidinou kariérního postupu, nemůžeme mít podle mého názoru dobré vztahy s lidmi, kteří jej v práci obklopují.
Každý člověk je jedinečná osobnost se svými klady i zápory. Většina z nás má odlišný pohled na svět, na lidi kolem sebe, má své určité zásady, které se snaží v životě dodržovat. Každý člověk je jiný, má odlišné zájmy, názory, jinou povahu, vychování a proto je téměř nemožné, abychom vycházeli dobře se všemi lidmi. Avšak během života se dostáváme do situací, ve kterých musíme komunikovat i s lidmi, kteří nemají naše sympatie, a musíme saç ekimi v naší komunikaci dojít k určitému závěru. Pro mnoho lidí je to nelehký úkol a může se stát, že při komunikaci ztratí sebeúctu. Jak se v takové situaci zachovat jsem se dozvěděla na workshopu.
Workshop byl pro mě velice přínosný a zábavný. Pan přednášející sršel vtipem a jeho dobré rady a postřehy z běžného života byly velice obohacující. Myslím si, že dobrých a účinných rad, jak vyzrát nad komunikací s lidmi, kteří se s námi nechtějí bavit, není mnoho, a proto bych tento workshop doporučila všem lidem, protože zde se pár účinných rada určitě dozvíme.