Projekt skončil v roce 2013

zpět na detail: Homosexualita – otevřené téma

seznam všech úvah

Homosexualita

Na téma homosexualita už mnoho lidí psalo obsáhlé články, dělala se různá studia a homosexuální lidé se zkoumali. Mnoho lidí považuje homosexuály za chudáky a snad i oběti dnešní doby, ale proč? Já osobně se pohybuji v lesbické komunitě řadu let, mnoho lidí jsem poznala, jací jsou, jaké mají chování a názory a mimo jiné i to, jak vypadají. Většina těchto lidí se nestydí přiznat, že mají přítelkyni, i když společnost to bere mnohem lépe, než za doby komunistu, i přesto ještě předsudky nevymizely. Je fakt, že jako charakternější a lepší lidi vnímám gaye než lesby, protože jsou svoji povahou mírnější, jsou chápavější a hlavně stálejší v partnerských vztazích, což se u leseb moc říct nedá. U nás v Olomouci funguje jeden klub pro takové lidi, který se jmenuje Diva, taky jsem ho párkrát navštívila a musím uznat, že pokaždé, co jsem přišla, jsem jednu a tu stejnou holčinu viděla pokaždé s jinou holkou, co tam pravidelně chodila. Z tohoto plyne můj názor o jejich nestálosti ve vztazích.
Když jsem se zúčastnila v rámci PVP tohoto semináře, věděla jsem, že bude nadmíru dobrý. Jednak je to téma, které je často omývané v různých časopisech, televizi a také rádiích. Je velmi zajímavé, že když se vedou dvě holky za ruku, spíše protestují staří občané, kteří mají plnou pusu nevkusných poznámek a hloupých vět. Člověk by čekal, že více se budou blbě tvářit puberťáci, kteří se sdružují na lavičkách v parku, ale v praxi je to naprosto jiné. Taky je mi velmi líto, že dnešní pokročilá doba netoleruje tyto lidi, jak by měla, často jsou diskriminování v práci, pomlouváni spolupracovníky či posuzováni lidmi, kteří je vůbec neznají. Ano, i taková je naše společnost, která už tolik let žije v demokratickém státě, kde každý má volnost a právo mít svůj názor.
Jedna věc, co snad nepochopím nikdy je to, že Česká republika sice schválila sňatky homosexuálům, ale v OP musejí mít napsané REGISTROVANÝ/Á, což mě nutí k rozhořčenému postoji. Proč by se lidi měli registrovat? Registrují se auta, psi na MěÚ daného města či poznávací značky. Ale lidi? Nechápu proč naše republika nedovolila těmto lidem mít napsané ženatý a vdaná. Proč mají snahu oddělovat tyto lidi jedním slovem. Možná to je taky jeden z důvodů, proč málokterý pár se chce vzít. A taky nesmím opomenout, že nemají společné ani příjmení a skoro žádné práva, adopce jim není povolena a žádné výhody to nenese. Já osobně jsem zastánce těchto lidí, protože vím, čím si musejí procházet, jak to vše kolem sebe berou a jak jim z toho je. Každý z těchto lidí by si přál mít alespoň jedno dítě, dát mu lásku a vše, co k výchově patří a mít svého následovníka. Nevím, proč si většina lidí myslí, že by tito lidé vychovali homosexuála, když to vůbec není dáno výchovou, ale spíše sexuální orientací a přitažlivostí.
Proto bych byla ráda, pokud by bylo čímdál více lidí, kteří homosexuály budou podporovat, přece nebude dělit lásku na dvě odvětví- dobrou (heterosexuální) a špatnou (homosexuální). Myslím si, že důležité je to, že se tito lidé mají rádi a dali by za druhého cokoliv. I když je fakt, že čímdál více lidí se pokládá za lesby, což mě přijde trochu srandovní, protože je to asi nová móda. Nejčastěji se tak cítí 16leté holky, které ještě moc vztahů nezažili. Asi nový trend dnešní doby…budiž tedy.